Profesyoneller için Sözleşme Yönetimi

Kimler Katılmalı : Satınalma yöneticileri, uzmanları , Sözleşmeye dayalı satış,proje sözleşmelerinden sorumlu Satış ve Müşteri yöneticileri , yetkilileri, Ticari ve Teknik Sözleşme yönetimi, Tedarikçi yönetimi yetkilileri, yöneticileri, Sözleşmeler konusunda yetkili şirket ortakları, Sözleşmelerin ticari ve teknik yönü konusunda daha geniş bakış açısı kazanmak isteyen hukukçular. Neden : Sözleşme yönetimi metodolojisi çağdaş işletmelerin tedarikçileriyle ve müşterileriyle kurdukları ilişkileri yönetme şeklidir. Günümüz Dünyasında artan rekabet ancak ticari ve teknik risklerini iyi yöneten işletmelerin fark yaratabileceği bir piyasa ortamı yaratmaktadır.

Profesyonellere her tip ticari ve teknik alım veya satım sözleşmesine uygulanabilecek sağlam bir bilgi altyapısı kazandırmayı amaçlayan bu programda, satınalma alanına biraz daha fazla odaklanılmıştır.

Hukuki tavsiyeler bu programın ana kapsamı olmamakla birlikte ticari sözleşmelerde kullanılabilecek mantık bağlantıları kurulmakta ve satınalma, sözleşmeli satış, sözleşme yönetimi yetkililerinin hukukçuların tavsiyelerini anlayıp kullanabilmesi için temel yaklaşım anlatılmaktadır.

Program, Dünya’da kullanılan temel prensipler esas alınarak Türkiye’deki realiteye uygun olarak tasarlanmıştır ve gerçek şirketler yönetmiş kişilerin tavsiyelerini, başarı ve başarısızlık hikayelerini de içermektedir. Kazanımlar : Ticari ilişkiyi imkansız hale getirmeden ticari ve teknik riskleri yönetebilen, dengeyi kurabilen bir yönetim sergileyebilmek, Sözleşme hazırlama ve gelen hazır sözleşmeleri yorumlama yetkinliğinin gelişmesi; özellikle tedarikçi sözleşmelerinde başarısızlık veya gecikme gibi temel risklerinin yönetilememesinden doğan zararların önlenmesi, Hukuk departmanları ile sözleşmelerden etkilenen ticari departmanlar arasındaki anlayışın iyileşmesi, işbirliğinin artması. Süre : 2 Gün


İletişim Kaydı

Hizmetlerimiz ile ilgili düzenli bilgi almak ve E- Bülten aboneliği için lütfen ad, soyad ve e-posta bilgilerinizi doğru olarak giriniz. Sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacağız.